Тільки древнім середньовічним спорудам притаманна таємнича незвичайна аура. Здається, в них криються вікові таємниці, нерозгадані досі, які ваблять до себе все сильніше і сильніше. А ще легенди …. І Ужгородський замок не виняток. Легенда «Про білу діву» де любов перемогла страх жорстокого батьківського покарання – одна з легенд замку, що додає трепет у відносини і сучасних Ромео і Джульєтт. Незабутньою, зробить весільну церемонію особлива атмосфера стародавнього замку. Організатори весільних церемоній помітили, що в стінах ужгородської твердині урочистості проводять пари, які відповідально і виважено підходять до створення сімейного союзу.


Найдавніша частина замку – підвали. Саме ця частина замку була закрита для відвідувачів, не дивлячись на те, що була головним сховищем історії середньовічної споруди. Не так давно підвали замку стали доступними для поціновувачів історії. Тут відкрився дегустаційний зал, який також до послуг закоханих і їх гостей. Близько тридцяти пар вже встигли відсвяткувати тут своє камерне торжество в колі найближчих родичів і друзів. Дегустаційний зал Ужгородського замку розрахований на шістдесят персон. Персонал ресторану «Ужгородський замок» подасть до весільного столу не тільки страви і напої відмінного смаку, але і розкішно оформлені. Наприклад, піраміда з келихів шампанського, яка стала обов’язковим атрибутом весільної церемонії в замку. За традицією, верхній фужер піраміди бере наречена, після неї шампанське пробують наречений і гості. Тут же можна замовити і вишуканий фуршет або банкет для самого весілля, якщо молоді хочуть не тільки зареєструвати свої відносини або приємно провести час в замкових стінах між розписом і торжеством в ресторані (нагадуємо, що дегустаційний зал може вмістити не більше 60 персон), наприклад, за фотографуванням і кава-брейком з пірамідою з шампанського.

Також, церемонію реєстрації шлюбу можна провести і на замковому бастіоні. У давні часи на цьому бастіоні розміщувалися військові знаряддя для відсічі у разі нападу ворога, зараз же звідси відкривається фантастичний панорамний вид на Ужгород. Якщо реєстрація відносин для молодих не просто формальність, то святковий настрій на замковому бастіоні – сьогодні найбільш романтичне пропозицію.

Молоді, які прагнуть отримати не тільки суспільне, а й церковне благословення, неодмінно захочуть обвінчатися в замковій каплиці. Вона знаходиться на другому поверсі замку і зачаровує не тільки релігійними фресками відомого академічного художника Фердинанда Видри.

Для Європи весілля в середньовічному замку – звичайне явище. Східно-європейські і прибалтійські держави активно пропагують подібні традиції або так званий весільний туризм. Адже до них приїжджають провести торжество наречені з усього світу. До слова, в середньовічному замку Ужгорода ціни на подібні торжества в кілька разів менше чеських або прибалтійських.

В Україні, на жаль, збереглося не так багато замків. Ужгороду в цьому сенсі пощастило. Закарпатський краєзнавчий музей, з дозволу якого на території Ужгородського замку проводять весільні церемонії, сьогодні дбайливо зберігає історію Ужгорода і в той же час спонукає сучасників до її створення. Гарний початок-половина справи, йдеться в прислів’ї. І дуже важливо, щоб це початок було найкращим, – адже це стосується сімейного життя, яка починається з весілля. Та й про весілля в замку ще недавно можна було тільки мріяти! Сьогодні – це реальність, яку можна планувати і здійснити!